Стојковиќ си поигра со судбината: Направи хаос во Купот, ќе ја оправда ли скандалозната изјава? (видео)

Владимир Стојковиќ си поигра со својата и со судбината на Партизан, па Црно-белите втора година во низа останаа со празни раце откако загубија од Црвена ѕвезда во финалето од Купот.

Вчера голманот на Партизан изјави дека тој ќе биде виновен доколку неговиот клуб не го освои Купот, и патем порача да го силуваат. Да, толку контроверзна и скандалозна изјава излезе од устата на некогашниот чувар на мрежата на Ѕвезда, а токму поради него настана хаосот на стадионот „Рајко Митиќ“, кога потпадна на провокациите на Крстовиќ во текот на третата серија од пенал-рулетот.

https://streamable.com/tjc4ys

- Оглас -

Најнови вести