Црните ѕвезди од Гана рутински ја држат Португалија на нула

Гана и Португалија одиграа прво полувреме без голови во нивниот премиерен меч на Мундијалот во Катар.

Кристијано Роналдо кој е само вториот капитен на Светските првенства што нема клуб кога го одиграл премиерниот меч ги има двете најубави шанси во првиот дел.

[Statman Dave] Cristiano Ronaldo becomes the second player to captain a country at the World Cup without being attached to a club team. from soccer

Во десеттатата и во 14. минута Роналдо имаше две зрели шанси, но не погоди, иако покажа дека е врвен атлета и на 37 години.

Потоа популарниот ЦР7 даде гол, но му беше поништен поради фаул, па по првото полувреме резултатот е 0:0.

 

- Оглас -

Најнови вести