Вкупна квота од над 13 се нуди во денешните три предлози на Sport Life

Денешната понуда на обложувалницата Sport Life за Квоти на денот е составена од три игри коишто носат вкупен коефициент од 13.11.

Првиот меч е од Купот на Италија, во кој Модена го пречекува Сасуоло, а тука гостите како прволигаши се фаворити. Квотата на денот од 2.20 се однесува на играта Х2 и ГГ. Ако верувате дека двата тима ќе дадат гол, а Сасуоло нема да загуби за 90 минути игра, тогаш треба да уплатите во Sport Life и да чекате добивка.

Оваа работна недела може да ви тргне добро и ако уплатите и погодите дека Фенербахче ќе го победи новакот Умранијеспор во меч со 2-4 гола. За оваа игра, квотата во Sport Life е 2.25.

Третиот предлог има и најголема квота, од 2.65. За да бидете добитни, треба на средбата од англискиот Чемпионшип помеѓу Вест Бромич албион и Ватфорд да паднат барем три гола, со тоа што би имало гол(ови) и во првото полувреме.