Лионел утре нема да игра против Лион

Пари Сен Жермен на утрешното дерби против Лион, нема да смета на услугите на Лионел Меси. Аргентинецот откако доби негативни резултати на тестирањето за коронавирус, дојде во Париз, но уште не тренира со остатокот од екипата, па утре нема да игра.

Нема да играат ни Нејмар, Ди Марија, Дракслер, Данило Переира, Курзава и Донарума, па тренерот Маурисио Покетино ќе има проблем околу составување на екипа за незгодното гостување.

- Оглас -

Најнови вести