Опааа.. Грешка 404

Извинете, но, страницата која ја барате не постои.

Од тие што веќе се четвртфиналисти, најмали шанси за титула им се даваат на Холанѓаните (Фото)

Ако се суди според квотите во Sport Life, на Холанѓаните им се даваат најмали шанси за пласман во финале или за освојување на светската...

Франција е во предност против Англија, а колкава е квотата дека во четвртфинале ќе одат сите фаворити? (Фото)

Ако се суди според квотите во обложувалницата Sport Life, Аргентина е во предност во дуелот со Холандија, а Франција е поблиску до полуфинале на...

Мане до соиграчите: Цел Сенегал е горд на вас

Најдобриот сенегалски фудбалер Садио Мане поради повреда не можеше да игра на Светското првенство во Катар, а африканскиот првак без него стигна до осминафиналето,...

Најголемите квоти за победи на Хрватска и Бразил се во Супер типот на Sport Life

Супер тип понудата на Sport Life за денеска нуди 16 натпревари од неколку различни спортови, а во центарот на вниманието се двете средби од...

Вработените во хотелот им приредија невиден пречек на англиските фудбалери (Видео)

По победата над Сенегал во осминафиналето на СП во Катар, на англиските фудбалски репрезентативци им беше приредено изненадување и топол пречек во хотелот во...

Ентони Дејвис како Вилт Чемберлен, во моментов нема подобар играч во НБА од него (Видео)

Лос Анџелес лејкерс го победи Вашингтон визардс со 130-119, а најзаслужен за тоа беше Ентони Дејвис со МВП издание од 55 поени, 17 скока...

Откриена причината зошто Стерлинг ја напушти репрезентацијата и итно се врати во Англија

Англиската фудбалската федерација, неколку часа пред осминафиналната пресметка против Сенегал, соопшти дека Рахим Стерлинг морал да ја напушти репрезентацијата и да се врати во...

Никогаш не го провоцирајте Меси од трибини, казната доаѓа само за 12 секунди (Видео)

Селекцијата на Аргентина со 2:1 ја совлада Австралија во осминафиналето на Мундијалот во Катар, а навивачите на Сокеросите научија дека никогаш не смеат да...

Stay Connected

22,949ФановиЛајк
3,594СледбенициСледи
0ПретплатнициПретплати се
- Advertisement -spot_img

Latest Articles